KONST / Litografier / Färglitografi 14556197
nr 1455 6197
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 40/350. Färglitografi, bildmått: 32x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Kondition: skadad glas
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 mars 2022
kl 18:54:49
21/3 17:07:22
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman